Iohannis a mai tras un PÂRŢ

Preşedintele Iohannis, în loc să bată cu pumnul în masă trage pârţuri. Ieri, după ce lighioanele aciuate în Parlamentul României sub formă de senatori i-au arătat ce din decenţă nu putem spune, MALACUL, cu fâl-fâl-ul lui de Facebook, a tras un pârţişor. Cam în grabă. Că i-o lua înainte pe Twitter cel cu care săptămânal face bot-bot. Azi, în linişte, a mai tras un pârţ. De prânz. Tot pe Facebook. Şi tot despre ce s-a întâmplat ieri.

"Procedurile pentru cererile de încuviințare a reținerii, arestării sau percheziției parlamentarilor și cele de efectuare a urmăririi penale pentru miniștri și foști miniștri, membri ai Parlamentului, trebuie să devină mai simple și mai transparente. Reînnoiesc apelul adresat clasei noastre politice de a înțelege că un Parlament tolerant cu corupția și corupții nu se va bucura niciodată de respectul și încrederea cetățenilor", scrie Iohannis pe pagina sa de Facebook.

Iar preşedintele ar trebui să ştie că, după prea multe pârţuri, tot omul se cam cacă pe el...


populare
astăzi

1 SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze

2 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

3 Grinzi de oțel „îndoite ca niște țigări” în fostul sediu al Pfizer din New York

4 De citit...

5 Putin, ajuns la capăt de drum în Ucraina / Dictatorul rus nu mai are decât două alternative