Iohannis și Cioloș, HUIDUIȚI la Iași

Mai multe zeci de persoane care au venit duminica in Piata Unirii din Iasi au huiduit si fluierat in timpul discursurilor mai multor oficiali, intre acestia fiind si presedintele Klaus Iohannis si premierul Dacian Ciolos, relateaza Agerpres.

Unii dintre acesti protestatari au declarat ca actualul guvern nu este cu adevarat tehnocrat si ca, din cauza coruptiei clasei politice, romanii se afla intr-o stare socio-economica precara.

De asemenea, printre cei cateva mii de participanti la manifestarile din Piata Unirii din Iasi au venit si cateva zeci de fosti angajati ai fostului Combinat de Utilaj Greu - FORTUS SA. Acestia sunt nemultumiti ca nu si-au primit salariile de aproape trei ani si spera ca actualul guvern sa le rezolve problema salariilor restante.


populare
astăzi

1 DOCUMENTE Iese fum fără foc? / Noi amănunte despre „cuibul porumbeilor” Docuz / Ciolacu

2 Bolojan, mesaj de ultima oră...

3 SURSE Nicușor Dan vrea premier tehnocrat

4 Cine a ajuns să „șurubărească” România, oameni buni...

5 Nu se întrevede niciun compromis / Culisele negocierilor de la Cotroceni. Grindeanu l-a amenințat pe președinte cu CCR