Meleşcanu a depus jurământul/Băsescu: Nu v-aş fi numit, o fac din cauza urgenţei şi având încredere în ceea ce aţi spus public

Noul ministru al Afacerilor Externe, Teodor Melescanu, a depus luni seara, la Palatul Cotroceni, juramantul de investire in functie, in fata presedintelui Traian Basescu.

"Demisia dlui Corlatean a intervenit prea tarziu, dansul trebuia sa isi asume esecul inca din 2 (noiembrie, n.r.) noaptea. Nici pe dvs nu v-as fi numit avand in vedere intamplarile din ultima perioada a mandatului dvs, dar o fac datorita urgentei si pentru ca am ramas cu declaratia dvs in minte, ca daca ati fi fost ministru de Externe nu s-ar fi intamplat situatia din diaspora. Avand incredere totusi in ceea ce ati spus public, va invit sa depuneti juramantul", i-a transmis seful statului lui Teodor Melescanu la ceremonia de depunere a juramantului.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor