Micuţul COMUNIST se duce să PUPE poala fratelui CHINEZ

Ceremonia de învestire a noului guvern a fost amânată. Deoarece micuţul pui de comunist Ponta are treabă. Se repede până la Belgrad. Să pupe un pic poala la fratele lui chinez.

Victor Ponta a anunțat luni seara că ceremonia de învestitură a noului Executiv va avea loc marți, la ora 20,30.

"L-am sunat acum pe domnul președinte Băsescu, pentru că este vorba despre finalizarea procedurii, și va avea loc, conform discuției noastre și deciziei domniei sale, mâine la ora 20,30. Mâine dimineață voi fi la Belgrad pentru întâlnirea celor 16 prim miniștri din Europa Centrală și de Est, primul ministru al Chinei, și atunci mâine, la 20,30 va fi ceremonia.


populare
astăzi

1 Uite o informație interesantă...

2 Primar PSD prins de polițisti că fura curent reținut pentru 24 de ore

3 S-a întors cheița la PSD? / „Nu ne-am propus noi să-l schimbăm pe Bolojan”

4 Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de Pete Hegseth să se retragă imediat din funcție

5 Ce se întâmplă? / Secretarul de Război, Pete Hegseth, a mai concediat doi oficiali de rang înalt ai Armatei SUA, pe lângă șeful Statului Major