Noi secretari de stat la ministerele Energiei și Educației

Premierul Victor Ponta a numit, joi, prin două decizii publicate în Monitorul Oficial, noi secretari stat la Ministerele Energiei și Educației.

Astfel, noul secretar de stat la Ministerul Energiei, Întreprinderilor Mici și Mijlocii și mediului de Afaceri este Narcis Cătălin Beciu.

Tot joi, vicepreședintele Autorității pentru Administrarea Arhivelor Statului, Vasile Șalaru, a fost eliberat din această funcție pentru a fi numit secretar de stat în Ministerul Educației și Cercetării Științifice. AGERPRES


populare
astăzi

1 MAI, contestat: „Au nevoie doar de proști fără studii” / Master rapid de ofițeri în un an exclude agenții cu experiență

2 Numerele câștigătoare la Loto, duminică, 19 iulie. Report de peste 8,12 milioane de euro la Loto 6 / 49

3 Viperele, active pe trasee / Primul ajutor vital și zonele unde riscul e mai mare

4 Litoralul comunist / când vacanța la mare era o evadare din lipsuri și control

5 Generalul Gheorghiță Vlad, imperturbabil în fața unui incident cu un militar la Ziua Aviației