Noi secretari de stat la ministerele Energiei și Educației

Premierul Victor Ponta a numit, joi, prin două decizii publicate în Monitorul Oficial, noi secretari stat la Ministerele Energiei și Educației.

Astfel, noul secretar de stat la Ministerul Energiei, Întreprinderilor Mici și Mijlocii și mediului de Afaceri este Narcis Cătălin Beciu.

Tot joi, vicepreședintele Autorității pentru Administrarea Arhivelor Statului, Vasile Șalaru, a fost eliberat din această funcție pentru a fi numit secretar de stat în Ministerul Educației și Cercetării Științifice. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...