O dilemă lămurită: Puroiul din venele PDL e identic cu cel din venele PSD

Ceea ce se întâmplă zilele acestea în România, dincolo de satisfacţia sufletească şi speranţa că mâine va fi mai bine şi se va fura mult mai puţin, lămureşte şi o dilemă pe care mulţi dintre fanii fostului preşedinte Băsescu o trăiau. Cu alura de drăcuşor care te plesneşte cu pliciul la funduleţ dacă te prinde cu minciuna, Băsescu părea că s-a mai dat la ciracii lui, spre deosebire de Năstase care furase cot la cot cu ei.

Dilema a fost spulberată. A fost doar o iluzie. Mizerie e identică. Puroiul din venele PDL e la fel de jegos cu cel din venele PSD.


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

3 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

4 O nouă rivală pentru Meloni? / Numele surpriză care agită politica italiană

5 „Rușii, acasă / ”, strigătul care zguduie Ungaria. 100.000 de oameni, în stradă la Budapesta, împotriva lui Viktor Orban, înaintea alegerilor