Oamenii curaţi pleacă din PMP/ Profesorul Marian Preda a plecat din fruntea fundaţiei lui Băsescu

Ceea ce era de aşteptat s-a întâmplat. Credulii amăgiţi de Băsescu, care au crezut că PMP va fi un altfel de partid, încep să plece, unul câte unul. Marţi, profesorul Marian Preda, preşedintele Fundaţiei Mişcarea Populară, a demisionat din funcţie. Imediat după alegerile de sâmbătă, un alt membru important al PMP, profesorul clujean Marian Papahagi, şi-a anunţat retragerea.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...