Ponta 4, PRIMUL semn de SLĂBICIUNE pentru Iohannis/Avem din nou COABITARE?

PSD merge înainte, cu Victor Ponta în frunte, spre formarea şi votarea unui nou guvern. Guvernul Ponta 4. Cu noii baronaşi de Brăila şi Timiş în frunte.

De ce mai are nevoie România de un guvern Ponta 4 şi nu avem direct un guvern Iohannis 1? Dacă tot s-a pronunţat Klaus Iohannis, nu o dată, după ce a fost ales, că România are nevoie de o nouă majoritate care să schimbe modul de a aborda lucrurile? Şi că schimbarea trebuie să intervină repede? Începem iar cu circoteca? Ce vor face noii miniştri timp de 3 luni până la moţiune, în afară de a amplifica şi mai mult gaura prăpastiei pe marginea căreia se află România? Dacă tot s-a negociat acum două săptămâni plecarea lui Ponta, ce s-a întâmplat între timp? Este acesta primul semn de slăbiciune pentru noul preşedinte al României? Sau vorbim despre o nouă coabitare?


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor