Ponta a PIERDUT şi COREEA DE NORD!/UMILIT şi în JAPONIA

Klaus Iohannis continuă marşul triumfal în Diaspora. Dacă în primul tur Victor Ponta reuşea să obţină cele mai multe voturi în secţia de votare din capitala Coreei de Nord, în turul II românii din Phenian l-au preferat pe Iohannis.

Candidatul ACL a obţinut 6 voturi în Coreea de Nord, iar candidatul PSD şi-a păstrat cele 3 voturi din turul I.

Iohannis a câştigat şi în secţia de votare din Tokyo, capitala Japoniei: 242 la 34.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei