Prima reacție a lui Traian Băsescu după ce DNA cere arestarea Elenei Udrea

Fostul președinte Traian Băsescu a comentat ultima cerere a șefei DNA, Laura Codruța Kovesi, care vrea arestarea Elenei Udrea. Băsescu e convins că Udrea nu a făcut nicio intervenție ilegală în Guvernul Emil Bocpentru ”băieții deștepți din energie”. 

”O văd ca o cerere și sunt convins că Elena Udrea va avea argumente în instanță. Eu nu mă simt vizat de niciun dosar pentru în activitatea mea nu a existat nicio ilegalitate. Am convingerea că Elena Udrea nu a făcut vreo intervenție pentru ”băieții deștepți din energie”. Eu nu-l cunosc pe Radu Buzoianu.”, a spus Traian Băsescu.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas