România are și BAȘTANI normali?

Într-o ţară în care demnitarii schimbă limuzinele ca pe ciorapi, iar aeronava prezidenţială face escală la Sibiu pentru a îmbarca familia Iohannis pentu o vizită oficială în Spania, Livia Stanciu, Preşedintele Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, dă dovadă de normalitate şi se deplasează spre serviciu, aşa cum fac mulţi bucureşteni, cu metroul. Şi asta, în ciuda faptului că deţine o înalta funcţie în stat, care i-ar permite protecţie asigurată din partea Serviciului de Potecţie şi Pază (SPP) şi maşini de escortă care să o însoţească în trafic.

Livia Stanciu deţine funcţia de Preşedinte al ICCJ din 2009, anterior ocupând funcţiile de procuror (1980 – 1994) la Parchetul de pe lângă Judecătoria Galaţi şi, din 1994, pe cea de judecător la secţia penală a Tribunalului Galaţi. SURSA  Nasul.tv .


Sursa foto: Iulian Ghimpeteanu / Facebook


populare
astăzi

1 Interesantă ipoteza lansată de Caramitru...

2 De citit...

3 Voi ați citit ce pregătește Ucraina?

4 Dezvăluire / CSM a decis în secret ca magistrații să primească în continuare diurnă de 2% pe zi, deși legea interzice asta

5 „Îi este frică și nu vrea să-și asume riscuri” / Un important propagandist rus cere răsturnarea lui Putin. Pe cine propune ca înlocuitor