România, pe UNGUREȘTE

Pe autoturismul Logan, se poate citi ”Helyi Rendorseg” - Szekelyudvarhely, în traducere Poliția Locală - Odorheiul Secuiesc. Dacă te oprește un polițist care coboară dintr-un astfel de autoturism, nici nu știi în ce țară te afli, mai ales că nu înțelegi ce scrie pe mașina respectivă, dotată cu girofar și cu sirenă.

Să ne mai întrebăm atunci de ce oficialii din Ungaria, la izbucnirea scandalului cu Camionul Morții descoperit în Austria, au aruncat instantaneu pisica în ograda României spunând că șoferul era român?

Ce gălăgie să faci tu, Guvern român, când în frunte este un Penal?


populare
astăzi

1 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

2 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

3 Ce se întâmplă în SUA?

4 „Bă, tu mă faci pe mine borfaș? Mi-am dat viața pentru partid” / Bătaie în AUR

5 Cum și-a semnat România sărăcia: adevăratul motiv pentru care americanii au trimis miliarde în Europa și de ce noi am refuzat