SCIZIUNEA din PSD confirmată de Mircea Paşcu

SCIZIUNEA din PSD confirmată de Mircea Paşcu

Ioan Mircea Pascu: Ma astept la sciziunea PSD. Europarlamentarul PSD Ioan Mircea Pascu sustine, intr-un interviu acordat Ziare.com, ca se asteapta la o sciziune a Partidului Social Democrat ca urmare a esecului formatiunii in alegerile prezidentiale din 2014.

Intrebat daca se asteapta la o sciziune a PSD, Ioan Mircea Pascu a raspuns: "Ma astept, pentru ca am mai vazut lucrurile acestea. Le-am trait in 1997, le putem trai inca o data. Diferenta e ca atunci dl Iliescu pierduse alegerile ca presedinte al tarii in functie, nu ca presedinte de partid. Si mai e ceva, ma intreb daca alegerile acestea puteau fi castigate".

"La congres un grup de oameni care ii reprezinta (pe Mircea Geoana si pe Marian Vanghelie - n.red) vor incerca sa obtina conducerea. Daca nu vor reusi, e de asteptat sa incerce crearea unei noi forte politice", a mai afirmat Ioan Mircea Pascu, potrivit sursei citate.


populare
astăzi

1 Mini-autostrada Clujului, pregătită de inaugurare. Imagini de pe șantierul primului drum expres din nord-vestul României

2 BREAKING „De ce să sufere toată România din cauza celor 1.000 de șmecheri?” / Iancu Guda a publicat lista cu cei mai mari 1000 de datornici la stat

3 Surprinzătoarea postare a Ambasadei SUA la București...

4 România, Ciolacu, decembrie / „Goluri temporare de casă consecutive în Trezorerie”

5 VIDEO Priviți, accidentul cu șase mașini de pe Autostrada Soarelui, filmat de camera de la bordul unui vehicul