SILĂ

Consilierul personal al președintelui Klaus Iohannis, Mihai Răzvan Ungureanu, l-a prezentat, miercuri, ministrului britanic de Externe, Philip Hammond, pe Dan Mihalache drept șeful Cancelariei Prezidențiale. 

 MRU l-a întâmpinat, miercuri, la Palatul Cotroceni, pe şeful diplomaţiei britanice, Philip Hammond, căruia i l-a prezentat pe Dan Mihalache drept şeful Cancelariei Prezidenţiale (chief of staff).

Klaus Iohannis a semnat decretele de numire a șapte consilieri prezidențiale, fără a se specifica domeniile de care se vor ocupa. Excepție a făcut George Scutaru, numit consilier pe probleme de securitate, și Tatiana Niculescu-Bran, purtătoare de cuvânt. 


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”