Sumă CASH URIAȘĂ DESCOPERITĂ la un DEPUTAT: 8 MILIARDE!!!!/Controlul a fost SOLICITAT de DNA

Direcția Națională Anticorupție a dispus un control antifraudă la SC Niky Scorpion Alcom SRL, firmă care ar fi controlată de parlamentarul Nicolae Păun și la care, în urma verificărilor de marți, ar fi fost găsită o sumă uriașă de bani care nu poate fi justificată, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare. 

Potrivit surselor citate, un control similar a fost dispus și la SC Pedros Impex SRL, într-un dosar aflat în lucru la Secția a II din cadrul DNA.

Activitățile de control au fost demarate marți, iar perioada avută în vedere pentru verificări este 1 ianuarie 2014 — până în prezent, arată sursele.

Aceleași surse au precizat că a fost găsită, până la acest moment, în casieria SC Niky Scorpion Alcom SRL o sumă de peste 8 miliarde lei care nu poate fi justificată.


populare
astăzi

1 Hopa, ce se întâmplă în Rusia?

2 Evaziune fiscală de amploare / 52 de percheziții în București și șapte județe

3 După două decenii în Poliție, Marian Godină demisionează

4 Când Dunărea se traversa la pas: Trei veri istorice de foc au pârjolit Europa

5 Legea salarizării, refuzată de Bruxelles: România riscă 770 milioane euro din PNRR