SURSE/DNA, DOSAR in rem pe DATORIA KazMunaiGas/Memorandum

Procurorii DNA au deschis un dosar în care se fac deocamdată lucrări in rem în legătură cu Memorandumul prin care socitatea kazahă KazMunaiGas a fost scutită de la plata a jumătate de miliard de euro către statul român, spun surse judiciare. Memorandumul a fost semnat personal de către primul-ministru român Victor Ponta. Aceleași surse mai spun că dosarul este în acest moment în lucru la DNA Ploiești și că vor avea loc audieri peste foarte puțin timp.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?