SURSE/DNA, DOSAR in rem pe DATORIA KazMunaiGas/Memorandum

Procurorii DNA au deschis un dosar în care se fac deocamdată lucrări in rem în legătură cu Memorandumul prin care socitatea kazahă KazMunaiGas a fost scutită de la plata a jumătate de miliard de euro către statul român, spun surse judiciare. Memorandumul a fost semnat personal de către primul-ministru român Victor Ponta. Aceleași surse mai spun că dosarul este în acest moment în lucru la DNA Ploiești și că vor avea loc audieri peste foarte puțin timp.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...