Tăriceanu, AȘTEPTAT la DNA-surse

Președintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu va fi audiat la DNA. Surse judiciare spun că numele fostului prim-ministru apare în două dosare de corupție.

Gabriel Sandu, l-ar fi denunţat pe fostul premier liberal, potrivit unor surse judiciare citate de România TV în luna februarie. Potrivit unor alte surse, citate în urmă cu o lună de Realitatea TV, un martor din dosarul Microsoft le-ar fi declarat anchetatorilor că şi actualul preşedinte al Senatului a avut un "comision" din această afacere.


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 Așa o fi?

3 Rubio a dezvăluit la Munchen câți soldați pierde Rusia săptămânal pe frontul din Ucraina

4 Dovezi tot mai numeroase că Epstein a fost ucis: un misterios fulger portocaliu și medicul care spune că a fost strangulat

5 Elita Chinei care dispare în mod ciudat. În Marea Sală a Poporului din Beijing sunt tot mai multe scaune goale