Tot SECURIŞTII fac LEGEA/CADOUL lui Ponta pentru DIASPORA/Băiatul fostului ŞEF al SECURITĂŢII Vrancea, NOUL ministru/Tatăl lui Tâlvăr, prieten cu tata-socru Sârbu

Victor Ponta a avut grijă să nu se dezmintă. Le-a făcut un cadou otrăvit, de sărbători, celor din diaspora. ,,Dovadă'' că a înţeles mesajul lor.

Deputatul PSD Angel Tâlvăr este noul Ministru delegat pentru Românii de Pretutindeni. Acesta este fiul fostului șef din Securitatea Vrancea înainte de 1989. Gelu Tîlvăr a fost propus ca ministru după ce, în mod straniu, în ultima clipă, cel propus iniţial, Adrian Anghel, nu a primit votul Comisiei din Parlament. PSD-ul nu se leapădă de meteahna de a promova fiii foștilor nomenclaturiști și securiști în funcții cheie în stat. Vorba ceea: vin ai noștri, pleac-ai noștri, noi rămânem tot ca proștii. Tatăl acestui Tâlvăr, pe care îl cheamă Gelu Tâlvăr, a fost prieten la cataramă cu tata-socru Ilie Sârbu.



populare
astăzi

1 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

2 CTP / „Prost la prost trage”

3 „Am dat Iranului o armă mai puternică decât bomba nucleară” / Dezvăluire a serviciilor secrete americane

4 Adrian Veștea vrea să-i ia locul lui Ilie Bolojan la șefia PNL. O nouă ședință tensionată în partid

5 Adrian Veștea merge cu lista de miniștri în Parlament, deși nu are majoritate. Numele vehiculate pentru viitorul Guvern