Traian Băsescu, despre reţinerea Alinei Bica: ”Nimeni nu e mai presus de lege. Nimeni. Nici eu.”/VIDEO

Președintele în funcție, Traian Băsescu, a făcut un scurt comentariu, vineri, referitor la situația Alinei Bica, șefa DIICOT, care a fost reținută, joi seară, pentru abuz în serviciu.

”Nimeni nu e mai presus de lege. Nimeni. Nici eu.”, a spus Traian Băsescu atunci când a ajuns la sediul Curții Constituționale pentru a paricipa la ceremonia de validare a mandatului președintelui ales, Klaus Iohannis.

Șefa DIICOT Alina Bica este urmărită penal pentru abuz în serviciu, într-un dosar ce privește retocedări ilegale, prejudiciul ridicându-se la 62 milioane euro.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei