Traian Băsescu, despre reţinerea Alinei Bica: ”Nimeni nu e mai presus de lege. Nimeni. Nici eu.”/VIDEO

Președintele în funcție, Traian Băsescu, a făcut un scurt comentariu, vineri, referitor la situația Alinei Bica, șefa DIICOT, care a fost reținută, joi seară, pentru abuz în serviciu.

”Nimeni nu e mai presus de lege. Nimeni. Nici eu.”, a spus Traian Băsescu atunci când a ajuns la sediul Curții Constituționale pentru a paricipa la ceremonia de validare a mandatului președintelui ales, Klaus Iohannis.

Șefa DIICOT Alina Bica este urmărită penal pentru abuz în serviciu, într-un dosar ce privește retocedări ilegale, prejudiciul ridicându-se la 62 milioane euro.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas