Un idiot sinistru/MRU a bătut palma cu Iuda care l-a trădat în 2012

Punct final pentru partidul celui care a fost premierul României timp de 78 de zile, Mihai Răzvan Ungureanu. Forţa Civică s-a topit în PDL. Al cărui preşedinte de astăzi. Vasile Blaga, a privit cu satisfacţie la căderea Guvernului Ungureanu. Deşi fusese informat că anumiţi parlamentari vor vinde votul în ziua de 27 aprilie 2012. Şi putea măcar să le dea un telefon. Planul lui a fost însă altul. Şi l-a dus cu succes, până la capăt. Săptămâna trecută, idiotul de MRU îl admonesta în fel şi chip pe Traian Băsescu în legătură cu modul cum s-a purtat la căderea Guvernului său. Comitea, ca prostul, o mare eroare. Băsescu a fost singurul care, în 27 aprilie, a încercat să întoarcă din drum o parte din parlamentarii tocmiţi de Dragnea, ca nişte prostituate. Iar Băsescu s-a umilit pentru el. 

După data de 15 septembrie vom prezenta detalii incredibile despre acest episod.


populare
astăzi

1 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

2 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

3 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu

4 Iranul dă șah economiei mondiale, dar americanii mai au o carte de jucat. Expert: „E o armă teribilă”

5 Atac devastator în apele irakiene / Două petroliere străine incendiate, un membru al echipajului ucis și 38 de oameni salvați