Un RAHAT şi-o CĂRĂMIDĂ/Adică Mircea Badea plătindu-şi impozitele

Un rahat şi-o cărămidă. Aşa se poate interpreta mesajul, însoţit de poza de rigoare, postat de măscăriciul de la Antena3.

"Tocmai am parcat la ANAF. Voi da banii ăştia statului. După ce voi sta la coada. Vezi, dacă nu sunt insolvent...", a scris Mircea Badea pe Facebook.

Treaba este că băieţii, după ce s-au judecat ani de zile cu statul, au cam pierdut. Şi trebuie să plătească sumele datorate statului. Au pierdut şi alegerile. Au pierdut şi 10 ani din viaţă, cum se lamenta alt dobitoc pe blog. Adică Radu Tudor.

 
 


populare
astăzi

1 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

2 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

3 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

4 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

5 Băsescu: „Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni” / Fostul președinte îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”