VIDEO/Ponta s-a ȘOIMĂNIT la baschet! Nu EXULTAȚI, nu e FOARTE GRAV...

Ponta, curvuța roșie, s-a betegit la un picior, relatează televiziunea lui de sufragerie, RTV-Ghiță. Însă nu e motiv de bucurie prea mare, jigodia doar șchiopătă ușor...

"Duminică, în timpul unui meci de baschet cu prietenii săi, premierul a suferit o lovitură laterală uşoară, fiind sfătuit să se îngrijească în următoarele 24-48 de ore. Nu este nimic grav", au relatat pentru MEDIAFAX surse apropiate.

Pentru luni, în programul premierului Ponta, anunţat duminică după-amiază, erau prevăzute, printre altele, o întâlnire cu preşedintele Parlamentului Suediei, la Palatul Parlamentului, şi participarea la aniversarea Zilei Africii, la Romexpo.

Luni dimineaţă, Guvernul a anunţat că premierul Ponta nu va mai merge la Romexpo, iar ulterior jurnaliştii au constatat că întâlnirea cu oficialul suedez nu a mai fost la Parlament, ci la sediul Guvernului, Ponta evitând astfel ieşirile în afara Palatului Victoria.

Surse oficiale precizează că, marţi, şeful Guvernului trebuie să fie prezent la Tirana, pentru reuniunea OSCE.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie