Viorel Cataramă: Partidele politice, cele mai bine organizate structuri mafiote din România

"În acest moment, toate partidele politice din România sunt structuri mafiote, sunt cele mai organizate şi mai bine structurate structuri mafiote din România care sufocă statul şi pe cetăţenii acestei ţări prin vârful de lance al acestor partide, care este Parlamentul", a spus Viorel Cataramă, la Realitatea TV.

"Salariul minim în România este de 200 euro, cel mai mic din Europa, şi în exclusivitate asta se datorează faptului că până la 80% din fondurile publice sunt devalizate, iar singurii responsabili sunt partidele politice şi Parlamentul", explică fostul preşedinte PNL.

Întrebat dacă se mai poate schimba ceva în România, fostul liberal a răspuns: "Da, chiar în acest an! Şi o poate face numai poporul român."


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

3 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

4 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

5 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”