Chiricheș a marcat pentru Tottenham în Cupa Angliei

Fundașul român Vlad Chiricheș a marcat un gol pentru Tottenham Hotspur, care s-a calificat în șaisprezecimile de finală ale Cupei Angliei la fotbal, miercuri seara, pe White Hart Lane, după ce a învins-o pe Burnley cu scorul de 4-2, într-un meci rejucat.

Oaspeții conduceau cu 2-0 după doar opt minute de joc, prin golurile înscrise de Marvin Sordell (3) și Ross Wallace (8). Spurs a revenit și a egalat până la pauză, grație golurilor reușite de Paulinho (10) și Etienne Capoue (45). Vlad Chiricheș a adus echipa gazdă în avantaj (49), marcând după un corner, iar Danny Rose (52) a parafat victoria londonezilor.

Chiricheș a început ca titular, a primit un cartonaș galben în minutul 70 și a fost înlocuit cu Eric Dier (80).

În șaisprezecimi, Tottenham Hotspur va întâlni pe Leicester City.

1 Retragerea lui Piedone a devenit o chestiune de zile...