Alexandra Dulgheru a câştigat turneul de la Dubai

Jucătoarea de tenis Alexandra Dulgheru, cap de serie numărul 6, a câştigat, sâmbătă, turneul ITF de la Dubai, dotat cu premii totale de 75.000 de dolari, informează site-ul itftennis.com.

Dulgheru a învins-o în finală pe sportiva japoneză Kimiko Date-Krumm, scor 6-3, 6-4.

 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?