Andreea Mitu, câştigătoare la dublu şi în finală la simplu la turneul Santa Margherita

Jucătoarea de tenis Andreea Mitu, principala favorită, s-a calificat în finala turneului ITF de la Santa Margherita (Italia), dotat cu premii totale de 10.000 de dolari, iar alături de Ştefana Andrei a câştigat proba de dublu.

Andreea Mitu, câştigătoare la dublu şi în finală la simplu la turneul Santa Margherita

Andreea Mitu a trecut în semifinale de poloneza Anna Korzeniak, scor 6-4, 6-1, urmând să joace în finală cu Sara Sorribes Tormo (Spania), cap de serie numărul 2.

La dublu, Andreea Mitu şi Ştefana Andrei, favorite numărul trei, s-au impus în finală, scor 7-6 (5), 6-2, în faţa cuplului francez Audrey Albie/Manon Peral.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...