Australia, prima echipă care a ajuns în Brazilia pentru Cupa Mondială

Reprezentativa Australiei a sosit, miercuri seară, la Curitiba, iar apoi a plecat spre Vitoria, fiind prima echipă care a ajuns în Brazilia pentru Cupa Mondială ce începe la 12 iunie. Australienii au sosit la Curitiba la ora locală 18.00 (21h00 GMT), de unde au plecat spre Vitoria, unde se află cantonamentul lor, informează Mediafax

Numeroşi reprezentanţi ai forţelor de ordine se aflau în jurul aeroportului din Curitiba de teama unor eventuale manifestaţii, care însă nu au avut loc.

Aproximativ o sută de persoane au salutat sosirea jucătorilor australieni.

"Suntem outsideri. Va fi o bună ocazie să producem surpriza, iar faptul că ne aflăm în ţara fotbalului reprezintă o motivaţie suplimentară", a spus mijlocaşul Tommy Oar.

Australienii vor disputa al treilea Mondial consecutiv şi vor intra în competiţie la 13 iunie, în compania echipei statului Chile.

Următoarele echipe care vor sosi în Brazilia vor fi Croaţia şi Iran la 3 iunie. Ultimele vor fi Coreea de Sud, Ghana şi Portugalia, în 11 iunie.

 


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA