Australian Open/Marius Copil, învins de Stanislas Wawrinka în turul 2 după un meci disputat

Australian Open/Marius Copil, învins de Stanislas Wawrinka în turul 2 după un meci disputat

Marius Copil (locul 194 in clasamentul ATP) a reusit un meci mare in turul doi la Australian Open in fata castigatorului en-titre, elvetianul Stan Wawrinca, pierzand primele doua seturi in tie-breack, 6-7 (7-4) si 6-7 (7-4). Copil a servit 14 asi pe durata celor trei seturi, a avut sansa de a face breakul in setul 3, dar Wawrinka (4 ATP) a revenit si nu i-a mai dat nicio sansa apoi romanului.

Marius Copil reusise o calificare superba in turul doi de la Australian Open (cea mai buna performanta a carierei), dupa ce l-a invins pe Pablo Andujar (locul 43 ATP, din Spania).


populare
astăzi

1 BREAKING Ciprian Ciucu este noul primar al Bucureștiului!

2 LIVE Rezultate alegeri Primăria București / Ciprian Ciucu, câștigător detașat al fotoliului de primar general

3 Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, după transferul în Anglia. „Pe asta n-am mai spus-o. A fost acolo”

4 LIVE Alegeri București / Sub 600.000 de bucureșteni și-au ales primarul

5 BREAKING „O candidată de gen feminin, prioritate absolută la tineri”