Care sunt posibilele adversare ale echipei Petrolul în play-off-ul Ligii Europa

Care sunt posibilele adversare ale echipei Petrolul în play-off-ul Ligii Europa

Petrolul Ploieşti şi Astra Giurgiu nu sunt capi de serie la tragerea la sorţi a play-off-ului Ligii Europa, programată la ora 14.00, la Nyon, iar printre adversarele formaţiei pregătite de Răzvan Lucescu se numără echipa lui Răzvan Raţ, PAOK Salonic, şi cea a lui Alexandru Bourceanu, Trabzonspor.

Care sunt posibilele adversare ale echipei Petrolul în play-off-ul Ligii Europa (Imagine: Laurentiu Mich/Mediafax Foto)

Conform uefa.com, Petrolul a fost repartizată în grupa 3 la tragerea la sorţi. Capi de serie sunt Dinamo Zagreb, FC Twente, PAOK, Rapid Viena şi Trabzonspor. Nu sunt capi se serie Qarabağ, Petrolul Ploieşti, Zimbru Chişinău, HJK Helsinki şi FC Rostov.

Echipa Astra Giurgiu a fost repartizată în grupa 4. Capi de serie sunt Dinamo Moscova, Torino, Hull City, Celtic şi Olympique Lyon. Nu sunt capi de serie RNK Split, Omonia, Lokeren, Aktobe şi Astra.

UEFA a împărţit echipele participante în şase grupe, capii de serie fiind numerotaţi de la 1 la 5, iar formaţiile care nu sunt capi de serie de la 6 la 10. În cazul grupei 6, capii de serie sunt de la 1 la 6, iar formaţiile de la 7 la 12 nu sunt capi de serie.

Grupa 1: 1 FC Lokomotiv Mosova (Rusia), 2 VfL Borussia Mönchengladbach (Germania), 3 AC Sparta Praga (Cehia), 4 Villarreal CF (Spania), 5 BSC Young Boys (Elveţia), 6 FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina), 7 Apollon Limassol FC (Cipru), 8 PEC Zolle (Olanda), 9 FC Astana (Kazahstan), 10 Debreceni VSC (Ungaria).

Grupa 2: 1 Maccabi Tel-Aviv FC (Israel), 2 FC Zürich (Elveţia), 3 CD Nacional (Portugalia), 4 Tottenham Hotspur (Anglia), 5 Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina), 6 FC Spartak Trnava (Slovacia), 7 Asteras Tripolis FC (Grecia), 8 FC Dinamo Minsk (Belarus), 9 AEL Limassol FC (Cipru), 10 HNK Hajduk Split (Croaţia).

Grupa 3: 1 GNK Dinamo Zagreb (Croaţia), 2 FC Twente (Olanda), 3 PAOK FC (Grecia), 4 SK Rapid Viena (Austria), 5 Trabzonspor (Turcia), 6 Qarabağ FK (Azerbaidjan), 7 FC Petrolul Ploieşti (România), 8 FC Zimbru Chişinău (Moldova), 9 HJK Helsinki (Finlanda), 10 FC Rostov (Rusia).

Grupa 4: 1 FC Dinamo Moscova (Rusia), 2 Torino FC (Italia), 3 Hull City (Anglia), 4 Celtic FC (Scoţia), 5 Olympique Lyon (Franţa), 6 RNK Split (Croaţia), 7 AC Omonia (Cipru), 8 KSC Lokeren OV (Belgia), 9 FC Aktobe (Kazahstan), 10 FC Astra (România).

Grupa 5: 1 FC Metalist Harkov (Ucraina), 2 FK Partizan (Serbia), 3 AS Saint-Étienne (Franţa), 4 Rio Ave FC (Portugalia), 5 PSV Eindhoven (Olanda), 6 Neftçi PFK (Azerbaidjan), 7 Ruch Chorzów (Polonia), 8 Kardemir Karabükspor (Turcia), 9 IF Elfsborg (Suedia), 10 FC Şahtior Soligorsk (Belarus).

Grupa 6: 1 Feyenoord (Olanda), 2 FC Internazionale Milano (Italia), 3 Real Sociedad (Spania), 4 Şerif Tiraspol (Moldova), 5 Panathinaikos FC (Grecia), 6 Club Brugge KV (Belgia), 7 Stjarnan (Islanda), 8 FC Midtjylland (Danemarca), 9 HNK Rijeka (Croaţia), 10 Grasshopper (Elveţia), 11 FC Zoria Lugansk (Ucraina), 12 FC Krasnodar (Rusia).

Sursa: mediafax.ro

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Acuzată că face gărzi „la negru”, directoarea medicală de la Socola a demisionat prin e-mail din vacanța din R…

2 Cursă entuziasmantă la JO 2020! Ancuța Bodnar și Simona Radiș și-au spulberat adversarele în calificări și sun…

3 Ceva mai penibil nu există...

4 Așa o fi?

5 Invazie de turiști români în toată Grecia / Presa elenă: Pe insule auzi aproape exclusiv românește