Caroline Wozniacki - Serena Williams, a doua semifinală a Turneului Campioanelor

Simona Halep a câştigat un set în meciul cu Ana Ivanovici, echivalent cu eliminarea sportivei sârbe şi calificarea liderului WTA, Serena Williams, în semifinalele Turneului Campioanelor, fază în care americanca o va întâlni pe daneza Caroline Wozniacki.

Serena Williams (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Ivanovici trebuia să câştige partida cu Halep în două seturi pentru a se califica. Ea a condus cu 7-6 (7) după primul set, dar românca a revenit şi s-a impus cu 6-3, în cel de-al doilea. Meciul continuă, scorul în decisiv fiind la ora transmiterii acestei ştiri de 2-1 pentru Ivanovici.

Astfel, Williams, învinsă de Halep, va ocupa locul 2 în Grupa Roşie şi o va întâlni pe câştigătoarea Grupei Albe, Wozniacki, locul 8 WTA.

În cealaltă semifinală, vor evolua Simona Halep, locul 4 WTA, şi poloneza Agnieszka Radwanska, locul 6 WTA şi locul 2 în Grupa Albă.

Meciurile din penultimul act al competiţiei de la Singapore se vor disputa sâmbătă.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”