CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins cu scorul de 1-0 (0-0) FC Viitorul Constanța 2, din liga a treia, echipa a doua de seniori a Academiei Gheorghe Hagi, miercuri seara, în deplasare, la Ovidiu. Unicul gol al partidei a fost înscris de Sergiu Negruț (55).

Gazdele, conduse de pe banca tehnică de Cristian Cămui și din tribună de Gică Hagi, au ratat mai multe ocazii de gol în repriza secundă.

Joi seara, prima echipă a Viitorului va evolua în optimile de finală ale competiției, tot la Ovidiu, cu FC Botoșani.

În sferturi s-au mai calificat Astra Giurgiu, CSMS Iași, ACS Poli Timișoara și ASA Tg. Mureș.

FC Viitorul Constanța 2 (III) — CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0), Stadion Central — Ovidiu

A marcat: Sergiu Negruț (55).

Arbitru: Andrei Antonie (București); arbitri asistenți: Iulian Radu (București), Ionuț Marius Bobe (Videle)

Observatori: Laurențiu Vărgatu (Brăila) — CCA, Constantin Chiriazic (Tulcea) — FRF

1 Retragerea lui Piedone a devenit o chestiune de zile...