Chiricheş, criticat după primul său meci din acest sezon:

"În mod clar, el a fost cea mai slabă verigă din linia de patru fundaşi a echipei Tottenham. Bănuim că Vlad Chiricheş nu se va mai afla de multe ori în primul 11, în Premier League, sezonul acesta", a scris sursa citată.

Chiricheş, care a ratat o mare parte a pregătirii de vară din cauza unei accidentări, a jucat primul meci la Tottenham în această ediţie de campionat, la Sunderland, în etapa a IV-a.

Totteham a condus cu 1-0 şi 2-1 prin golurile înscrise de Chadli '2 şi Eriksen '48, dar gazdele au egalat de fiecare dată prin Adam Johnson '4 şi prin autogolul lui Harry Kane '82.

Chiricheş a evoluat tot meciul, în timp ce portarul Costel Pantelimon a rămas pe banca echipei Sunderland.


populare
astăzi

1 VIDEO „Ucraina face ceea ce SUA nu au vrut să aprobe”

2 SURSE Tensiuni la negocierile pentru Guvern. Ilie Bolojan respinge propunerea de premier a lui Nicușor Dan

3 SURSE N-avem premier agreat, dar avem ministru de Externe. Cine e favoritul lui Nicușor Dan

4 Trei știri din „eterna și fascinanta” Românie...

5 De citit...