Ciprian Marica va juca la echipa turcă Konyaspor

Selcuk Aksoy, responsabil al secţiei de fotbal a clubului Torku Konyaspor, a declarat, sâmbătă, că gruparea turcă s-a înţeles cu atacantul echipei Getafe, Ciprian Marica, pentru un contract pe doi ani, informează haberler.com.

"Transferul lui Marica s-a realizat. Ne-am înţeles în privinţa termenilor. Dacă nu va interveni ceva, îl aşteptăm în această seară la Konya. Ne-am înţeles cu atacantul român pe doi ani. Marica este un jucător cu o carieră bogată. Este atacantul naţionalei României. El a jucat înainte în aceeaşi echipă cu (Alexander) Hleb. Şi Hleb a avut o influenţă în realizarea transferului", a spus Aksoy.

La Konyaspor este legitimat şi Gabriel Torje.

 


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 Așa o fi?

3 Rubio a dezvăluit la Munchen câți soldați pierde Rusia săptămânal pe frontul din Ucraina

4 Dovezi tot mai numeroase că Epstein a fost ucis: un misterios fulger portocaliu și medicul care spune că a fost strangulat

5 Elita Chinei care dispare în mod ciudat. În Marea Sală a Poporului din Beijing sunt tot mai multe scaune goale