Claudiu Răducanu, eliberat pe cauţiune şi transferat într-un centru pentru imigranţi

Claudiu Răducanu, eliberat pe cauţiune şi transferat într-un centru pentru imigranţi

Fostul fotbalist stelist Claudiu Răducanu şi Claudiu Gheorghe Papară, care au compărut în faţa unui tribunal din Cancun pentru tentativă de dare de mită, au fost eliberaţi pe cauţiune, marţi, dar au fost transferaţi într-un centru pentru imigranţi, pentru a se stabili dacă au intrat legal în Mexic.

Cei doi au plătit fiecare o cauţiune de 30.000 de pesos (aproximativ 1.750 de euro), apoi au fost preluaţi de agenţi ai serviciului de imigrări şi plasaţi într-un centru din Chetumal, informează proceso.com.mx.

Vineri, Gheorghe Claudiu Papară, de 25 ani, şi Claudiu Răducanu, de 37 de ani, au fost reţinuţi la centrul comercial Plaza Las Americas din Cancun, fiind bănuiţi că retrăgeau bani din bancomate cu carduri false.

 


populare
astăzi

1 Priviți, e președintele Nicușor Dan, surprins la „low cost” de o româncă! Unde a zburat șeful statului

2 Fiica șoferului lui Marius Voineag, procurorul șef al DNA, a fost angajată la Curtea de Conturi deși nu are studii superioare

3 VIDEO Trump, contrat dur de Melania după o discuție la telefon cu Vladimir Putin

4 Surpriza lui Bolojan pentru angajații de la Palatul Victoria: vor fi testați, o treime dintre ei urmând să fie concediați

5 ChatGPT l-a lăsat perplex pe filosoful Gabriel Liiceanu. „M-am speriat teribil”