Comisie la MApN în vederea valorificării mărcii "Steaua"

Ministrul Apărării Naționale, Mihnea Motoc, a dispus constituirea unei comisii, la nivelul MApN, care să analizeze demersurile întreprinse până în prezent de către Clubul Sportiv al Armatei "Steaua" București în relația cu clubul de fotbal reprezentat de către FCSB, informează un comunicat transmis luni AGERPRES.

"Conform mandatului stabilit, în baza rezultatelor procesului de analiză, comisia va propune, printr-un raport ce va fi înaintat ministrului, măsurile optime care pot fi luate de MApN în vederea valorificării mărcii 'Steaua' și utilizării stadionului de fotbal, aflat în proprietatea statului și în administrarea ministerului, în condiții de legalitate și eficiență economică, precum și într-un cadru de transparență deplină", precizează sursa citată.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei