CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş, scor 1-0, în Liga I

Echipa CS Universitatea Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia ASA Târgu Mureş, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Brandan, în minutul 27, din penalti, după un fault în careu comis de Mureşan asupra lui Curelea.

În minutul 87, Pablo Brandan (CS Universitatea Craiova) a primit direct cartonaşul roşu pentru o intrare cu talpa ridicată la Amauri.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean -€“ Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Kay (Băluţă '39), Brandan - Tîrnăcop, Nuno Rocha (Pleşan '65), Bancu - Curelea (Ivan '90+3). Director tehnic: Sorin Cârţu.

ASA Târgu Mureş: Viciu -€“ Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - Mureşan, N'Doye (Castro '84) - Gorobsov (Amauri '53), Szekely (Zicu '66), Hora - Axente. Antrenor: Adrian Falub.

Cartonaşe galbene: Băluţă '79, Bălgrădean '89, Tîrnăcop '90+1 / Feussi '56, N'Doye '80.

Cartonaş roşu: Brandan '87.

Arbitri: Radu Petrescu (centru) - Vlad Bârleanu, Gabriel Bârjac (asistenţi) - Andrei Chivulete (rezervă).

Observatori: Eduard Dumitrescu, Iuliuss Nemţeanu.

3 Da, are 60 de ani și s-a calificat la concursul național de frumusețe Miss Argentina...