Decizie SURPRIZĂ de ULTIMĂ ORĂ luată de BĂNEL NICOLIŢĂ

Banel Nicolita a fost titular la FC Nantes si in meciul cu Bordeaux, scor final 0-0. Romanul a jucat pana in minutul 70 si a decis sa continue si din vara cu echipa "canarilor".

"Sunt bine mental si fizic. Faptul ca am revenit in primul 11 ma motiveaza, dar acum sper ca pana la finalul sezonului sa fiu folosit titular. Am muncit mult si m-am bazat pe sustinerea familiei mele. Am trecut prin cea mai dificila perioada din cariera mea, dar m-am mobilizat pentru a reveni. Acum va asigur: prima mea alegere este sa raman la Nantes. Insa nu sunt singurul care trebuie sa decida", declara Banel Nicolita in presa franceza.

FC Nantes are optiune de cumparare definitiva in vara pentru internationalul roman.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă