Deja-vu nemţesc! România a câştigat fără emoţii cel de-al doilea amical cu Germania, disputat la Baia Mare

România a profitat din plin de faptul că nu a avut meciuri în preliminariile Campionatului European 2014 şi a perfectat în acest final de săptămână două meciuri amicale, ambele contra Germaniei, la Baia Mare. Dacă prima partidă a fost câştigată la limită de fetele noastre, scor 33-32 , în cel de-al doilea meci elevele lui Tadici au zburdat pe teren, chiar dacă selecţionerul a mizat pe mai multe jucătoare tinere, lipsite de experienţa meciurilor internaţionale.

România a dominat de la un capăt la celălalt cel al doilea meci de pregătire cu Germania, impunându-se la final cu 31-25. Cea mai bună marcatoare din tabăra noastră a fost Ada Nechita, care a punctat de şapte ori.

Cele două partide contra reprezentativei germane au fost ultimele pentru România înainte de meciurile oficiale cu Belarus din play-off-ul Campionatului European de handbal 2014, care va avea loc în Croaţia şi Ungaria. Partidele cu Belarus sunt programate în luna iunie.

CITIŢI ŞI:

România a bătut Germania la handbal feminin cu un gol marcat de veterana lotului în ultimele secunde de joc

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie