Dinu Gheorghe a DEMISIONAT de la Astra

Dinu Gheorghe a declarat, luni, la DigiSport, că a renunţat la funcţia de preşedinte al clubului Astra Giurgiu, după o discuţie cu patronul Ioan Niculae.

"Aceasta a fost decizia mea. Am purtat o discuţie cu patronul Ioan Niculae. Mi-e foarte greu. N-a fost uşor, dar mă bucur că m-a înţeles. I-am spus că lucrurile nu merg aşa cum trebuie, după care ne-am întânit şi am vorbit", a spus Dinu Gheorghe, potrivit site-ului televiziunii.

Fostul conducător a spus că decizia îi aparţine în totalitate şi a precizat că a mai intenţionat o dată să demisioneze.

"Am vrut şi astă-vară să plec de la echipă, după ce am câştigat Supercupa, dar atunci am renunţat şi am zis să mai stau. Vreau să vă spun că Astra rămâne echipa mea de suflet", a adăugat el.

Dinu Gheorghe era preşedinte la Astra din martie 2012, pe vremea când echipa evolua la Ploieşti.

 


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor