Doi arestați într-un scandal privind meciuri trucate/Sunt vizate și două partide ale Stelei

Procurorii din Singapore sustin ca doua partide ale Stelei din perioada in care antrenorul ros-albastrilor era Laurentiu Reghecampf ar fi fost trucate, informeaza Prosport. Este vorba despre meciurile amicale pe care campioana Romaniei le-a disputat in Antalya (Turcia) impotriva echipelor Sturm Graz (3-3) si Dinamo Moscova (1-2). Tehnicianul de atunci al rusilor era Dan Petrescu.

Rajendar Prasad Rai (42 de ani) si Francis Donahue Marcel (39 de ani) sunt acuzati ca au pus la cale trucarea unui meci din Cupa Ligii, Singapore Recreation Club (SRC) - Khalsa Balestier FC 0-2, jucat pe 19 iulie 2014. Conform rechizitoriului, cei doi au oferit cate 3.000 de dolari catre trei sau patru jucatori de la SRC pentru a pierde partida, sustine Prosport.


populare
astăzi

1 „Mă cutremur să mă gândesc ce se va întâmpla”

2 Procuroarea care a contribuit la recuperarea Coifului de la Coțofănești, „răsplătită” cu rechemarea în țară de ministerul condus de PSD

3 Încă o mare porcărie moșită de „împărăteasa” României

4 Răsturnare de situație în Ungaria? / Alianţa Fidesz-KDNP ar avea 50%

5 „PSD-ului i se rezervă o soartă proastă dacă va urma ceea ce îndeamnă domnul Sorin Grindeanu. Riscă să ajungă inclusiv în opoziţie”