Dumitru Dumitriu dă vina pe ghinion după eșecul cu Astra Giurgiu

Dumitru Dumitriu, antrenorul echipei de fotbal Steaua București, a dat vina pe ghinion după eșecul contra formației Astra Giurgiu, în etapa a 19-a Ligii I.

"Am pierdut trei puncte, puteam să câștigăm. Am avut două situații clare. Am avut ghinion. În acest moment, trebuie să fim extrem de atenți să nu ajungem într-o situație pe care nimeni nu o anticipa la începutul campionatului. Am luat gol pe o neatenție'', a declarat Dumitru Dumitriu la Digi Sport.

În continuare, el a spus că patronul a făcut reproșuri: ''Mi se pare foarte firesc ca patronul echipei, în cazul nostru un om destul de atent la detalii, să vină să admonesteze echipa și antrenorii, dacă jocul nu merge''.

Liderul Astra Giurgiu a învins campioana Steaua București cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci desfășurat în Complexul Sportiv "Nicolae Dobrin" din Pitești, în etapa a 19-a Ligii I de fotbal. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Cine este Sorin Cîrstea, generalul numit de Nicușor Dan consilier de stat și secretar al CSAT

4 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

5 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”