După Toronto, Simona Halep va juca în turneele de la Cincinnati, New Haven și US Open

Până la ultimul turneu de Grand Slam al sezonului 2015, US Open, jucătoarea română de tenis Simona Halep va participa în această săptămână la turneul Rogers Cup din Toronto, după care programul ei va include turneele de la Cincinnati și New Hawen, informează un comunicat remis AGERPRES.

''Voi juca cele trei turnee premergătoare US Open și îmi propun să fiu în formă cât mai bună. Mă pregătesc intens, mă simt bine și sunt încrezătoare că voi face tot ce pot pe teren ca să am rezultate bune'', a declarat Simona Halep.

În toată această perioadă, ea se va antrena alături de Darren Cahill.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului