După Toronto, Simona Halep va juca în turneele de la Cincinnati, New Haven și US Open

Până la ultimul turneu de Grand Slam al sezonului 2015, US Open, jucătoarea română de tenis Simona Halep va participa în această săptămână la turneul Rogers Cup din Toronto, după care programul ei va include turneele de la Cincinnati și New Hawen, informează un comunicat remis AGERPRES.

''Voi juca cele trei turnee premergătoare US Open și îmi propun să fiu în formă cât mai bună. Mă pregătesc intens, mă simt bine și sunt încrezătoare că voi face tot ce pot pe teren ca să am rezultate bune'', a declarat Simona Halep.

În toată această perioadă, ea se va antrena alături de Darren Cahill.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...