Echipa feminină de spadă a României, calificată în semifinalele Europenelor de la Montreux

Echipa feminină de spadă a României s-a calificat în semifinale probei din cadrul Campionatelor Europene de scrimă de la Montreux (Elveția), marți, după ce a trecut în sferturi de formația Ucrainei, cu scorul de 31-25.

Tricolorele, în formula Ana-Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman, Loredana Dinu, nu au evoluat în primul tur, iar în semifinale vor înfrunta echipa Suediei, care a eliminat surprinzător puternica formație a Rusiei, cu 39-37.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Italia și Estonia.

Semifinala România — Suedia va avea loc de la ora 13,40.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”