Eduard Novak a câştigat medalia de bronz în proba de 4 km urmărire, la CM de paraciclism

Sportivul român Eduard Novak a câştigat, vineri, medalia de bronz în proba de 4 kilometri urmărire din cadrul Campionatelor Mondiale de paraciclism pe pistă de la Aguascalientes (Mexic).

Eduard Novak (Imagine: Alexandru Dobre / Mediafax Foto)

Novak l-a învins pe americanul Martin Jeffrey în lupta pentru locul 3, el înregistrând timpul de 4:41.318. Jeffrey a avut timpul 4:48.984, informează site-ul oficial al Uniunii Cicliste Internaţionale (UCI).

Medalia de aur a fost câştigată de slovacul Jozef Metelka (4:33.322), iar pe locul doi s-a clasat cehul Jiri Jezek (4:34.688).

Sursa: mediafax.ro

2 VIDEO Soldați ruși spunând adevărul despre ce se întâmplă cu armata lor în Ucraina

4 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!