Eşec dramatic pentru Contra şi Marica! Getafe a pierdut la Elche, cu un gol marcat la ultima fază

Cu Ciprian Marica pe teren tot meciul şi cu Cosmin Contra, suspendat, în tribune, Getafe a pierdut cu 1-0 pe terenul lui Elche, încasând un gol cu câteva secunde înaintea de expirarea celor 3 minute de prelungire de ghanezul Boakye.

La gazde, Cristian Săpunaru a fost rezervă.

În urma acestui rezultat, echipa lui Contra rămâne pe locul 17, primul care asigură rămânerea în prima ligă, cu doar un punct peste Valladolid şi Almeria, echipele de pe 18 şi 19.

În schimb, Elche a făcut un pas mare spre evitarea retrogradării, urcând pe 14.

5 Eduard Hellvig, atac dur la medicul Cîrstoiu: „Când spectacolul începe să fie fluierat, își iau trusa de machiaj și își văd de drum”