Fotbal: Cupa Mondială a Cluburilor a scumpit cu 5 euro tricourile lui Real Madrid

Fotbal: Cupa Mondială a Cluburilor a scumpit cu 5 euro tricourile lui Real Madrid

Succesul de la Campionatul Mondial al Cluburilor 2014 a scumpit tricourile echipei Real Madrid cu 5 euro, de la 85 la 90 euro, datorită apariției brodate a siglei trofeului FIFA postat sus în partea dreaptă, sub logo-ul firmei de echipament, relatează AS.

Foto: (c) Jamaheer /Twitter

Tricourile fără imaginea noului trofeu se vând cu 85, iar cele care cuprind și ultima cupă câștigată de campioana europeană costă acum 90 euro. Reamintim că Real Madrid a câștigat Cupa Mondială a Cluburilor sâmbăta trecută, după ce a învins în finală echipa argentiniană San Lorenzo cu 2-0.

Jucătorii lui Real Madrid vor purta prima oară noile tricouri cu prilejul meciului amical cu AC Milan, programat pe 30 decembrie la Dubai.

AGERPRES/(editor Teodor Ciobanu)


populare
astăzi

1 Traian Simionca, primarul PSD din Livezile, reținut pentru viol după ce a agresat sexual o angajată chiar în biroul lui

2 „Cât de prost trebuie să fii!” / Doi români filmați alergând pe pistă după un avion Wizz Air, după ce au spart un buton de urgență

3 Pe ăstea le-au epuizat, ce urmează? / „Rezervele sovietice infinite” sunt un mit care se destramă

4 „Ucraina va fi a noastră în întregime în maxim doi ani. Deja se lucrează la programe de urgență de reabilitare psihologică a populației”

5 Dave Smith, reputat comedian american, la Joe Rogan: „În România există o corupție primitivă, în SUA una sofisticată”