Fotbal: FC Voluntari s-a despărțit de antrenorul Bogdan Vintilă

Clubul FC Voluntari s-a despărțit de antrenorii Bogdan Vintilă și Ilie Poenaru, la puțin timp după înfrângerea suferită joi seara, 0-3, cu Dinamo București, în ultimul meci al etapei a 6-a a Ligii I de fotbal. ''Clubul FC Voluntari a încetat raporturile contractuale cu tehnicianul Bogdan Vintilă și cu antrenorul secund Ilie Poenaru. Le mulțumim pentru munca depusă la echipa noastră și le urăm mult succes în carieră'', se arată în comunicatul grupării din Voluntari.

După șase etape, formația FC Voluntari este penultima, poziția a 13-a, fără victorie, cu 4 meciuri terminate la egalitate și 2 înfrângeri, 4 puncte, golaveraj 3-8.

Este posibilă anunțarea noului antrenor principal la FC Voluntari în cadrul unei conferințe de presă ce se va desfășura sâmbătă. AGERPRES 


populare
astăzi

1 DOCUMENTE Iese fum fără foc? / Noi amănunte despre „cuibul porumbeilor” Docuz / Ciolacu

2 Bolojan, mesaj de ultima oră...

3 SURSE Nicușor Dan vrea premier tehnocrat

4 Cine a ajuns să „șurubărească” România, oameni buni...

5 Nu se întrevede niciun compromis / Culisele negocierilor de la Cotroceni. Grindeanu l-a amenințat pe președinte cu CCR