Fotbal: Fostul portar Nicolaie Alexa a decedat la 53 de ani

Fostul portar Nicolaie Alexa a decedat la vârsta de 53 de ani, a anunțat Federația Română de Fotbal. Născut pe 2 decembrie 1961, Nicolaie Alexa și-a început cariera ca junior la LPS Iași. A mai jucat la Luceafărul București, iar apoi a debutat la seniorii Corvinului Hunedoara, în 1980, sub comanda lui Mircea Lucescu.

Și-a continuat apoi activitatea la CSM Suceava, Inter Sibiu, FCM Bacău, Ceahlăul Piatra Neamț și Gloria Bistrița, club de la care s-a retras în 1997, la vârsta de 36 de ani.

După ce și-a încheiat cariera de fotbalist a îndeplinit funcția de observator federal.

AGERPRES 


populare
astăzi

1 De citit...

2 Asta e de noaptea minții / „Administrația Trump practic imploră Iranul să vândă petrol”

3 SUA va prăbuși UE după modelul URSS?

4 „Sunt banii noștri, nu ai lor” / Averea colosală a familiei lui Viktor Orbán îi revoltă pe alegătorii maghiari

5 SURSE PSD a decis să nu mai continue guvernarea cu Ilie Bolojan. Social-democrații iau în calcul susținerea unei moțiuni de cenzură