Fotbal: Gardoș s-a accidentat și va lipsi șapte luni de pe gazon

Fundașul român Florin Gardoș, jucătorul echipei engleze de fotbal FC Southampton, s-a accidentat grav la genunchi și va lipsi ''șase-șapte luni'', după cum relatează BBC. 

''Din păcate, sezonul n-a început foarte bine: săptămâna trecută m-am accidentat grav la genunchi într-un amical și a trebuit să mă operez luni. Operația a decurs fără probleme și în cel mai scurt timp încep recuperarea. O să vă anunț cum merg lucrurile, sunt convins că totul va fi bine'', a scris Gardoș pe contul său de Facebook .

În aceste condiții, antrenorul olandez Ronald Koeman este în căutarea unui nou fundaș central sau chiar a doi apărători. ''Sfinții'' s-au despărțit și de Toby Alderweireld (plecat la Tottenham).

Gardoș, 26 de ani, a avut 11 apariții în tricoul lui Southampton în sezonul trecut.

Vara aceasta echipa din Premier League i-a mai transferat pe Jordy Clasie, Juanmi, Cuco Martina, Cedric Soares și Maarten Stekelenburg. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?