Fotbal: Golul lui Messi cu Bayern, considerat cel mai frumos din Europa în sezonul trecut

Golul marcat de argentinianul Lionel Messi pe Camp Nou, în meciul tur cu Bayern Munchen (3-0) din semifinalele Ligii Campionilor, a fost ales cel mai frumos din competițiile europene în sezonul 2014/2015, de către fanii care au participat la ancheta realizată pe site-ul uefa.com, relatează EFE.

Reușita argentinianului a însumat 39% din voturile exprimate dintr-un total de 199.190 și a depășit realizarea argentinianului Cristiano Ronaldo (Real Madrid) din meciul cu Liverpool în grupele Ligii Campionilor, care a strâns 24% din voturi.

Al treilea cel mai frumos gol a fost desemnat cel al galezului Aaron Ramsey (Arsenal), dintr-un meci cu Galatasaray, care a strâns 9% din sufragii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...